krem karamelli kek

sonunda yaptım ve sizler için arkadaşımla birer dilim yedim ve resmini çektim hep merak ediyordunuzya. ikram edebilirim. 

23/5/2007 - KREM KARAMELLİ KEK
Kategori: pastalar

bir buçuk bardak şekeri bir kahve finvanı su ile yak karamelize olsun biraz koyuca olacak rengi kalıbınızı bu yanık şekerle iyice beleyin soğuyana kadar çevirinki her yerine yanık şeker değsin diğer tarafta.

4 yumurta bir bardaktan bir iki parmak eksik şeker 3 bardak süt bol limon rendesi vanilya hepsini çırp ve yanık şekerli kaba dök budolabında yarım saat dinlendir.

kek için malzemeler:3 yumurta beyaz ayrı sarı ayrı çırpılır bir bardağın 4/3 ü şeker bır buçuk bardak un yarım bardak likit yağ yarım bardak süt 3 çorba kaşığı kakao vanilya bakingpowder bir kaç kaşık konyak çırp dolapta dinlendirdiğin krem karamelin üzerine dök.benmari usulü fırınla.

ÖNEMLİ NOT:arkadaşlar sıvını üzerine katıyı yani kek hamurunu döküyoruz korkmayın bulamaç gibi bi şey oluyor ama fırınlanırken karamel ve kek üst üste geliyor harika bi şey oluyor tarif size belkji çoook saçma geldi bende önce korkmuştum yaparken ama süper bi şey oluyor. benden söylemesiğ bence hemen deneyin. sonrada yorumlarınızı bekliyorum

 

Yorum (8) :: Yorum yaz yüzümü güldür! :: Bağlantı

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !